Jumaat, Mei 20, 2016

Senarai Penuh Pemenang Anugerah Seri Angkasa 2016; Syawal Tanpamu Anugerah Khas Juri



Berikut merupakan senarai penuh pemenang Anugerah Seri Angkasa 2016, untuk malam pertama. Malam Anugerah Seri Angkasa 2016, ini menampilkan 32 kategori, majoritinya kategori belakang tabir. Nantikan Karpet Emas pada 8.30 malam esok dan 9.00 malam disusuli dengan Malam Kemuncak Anugerah Seri Angkasa 2016.

  1. Promo Radio Terbaik - One FM
  2. Pengimbangan Muzik Radio Terbaik - Traxx FM
  3. Rancangan Interaktif Radio Terbaik - Adam Tahir (NEGERI FM)
  4. Rancangan Agama Radio Terbaik - IM$U Tazkiran 4U Halim Hafiz
  5. Dokumentari Radio Terbaik - Nurul Asiah Bidin (MH370 Dalam Kenangan)
  6. Bicarawara Radio Terbaik - Baki Zainal & Adibah Noor (Suria FM)
  7. Majalah Radio Terbaik - Emilina Haji Mohd Zamri (Kembara Artistik - Sarawak FM)
  8. Buletin Radio Terbaik - Endok Baleana Bachok (Berita 24 Extra)
  9. Pengulas Radio Terbaik - Yasser Md Yusoff (Mutiara FM)
  10. Liputan Berita Radio Terbaik - Ahmad Fawzan (Perhimpunan Bersih 4.0)
  11. Penyampai Radio Terbaik - Nurul Shuhadah (Bernama Radio)
  12. Promo TV Terbaik - Ghandimathi (International Superstar 2015)
  13. Tatarias TV Terbaik - Demi Waktu Mahani
  14. Montaj TV Terbaik - Maximillian Tan (Battleground Audition 2015)
  15. Rekaan Set TV Terbaik - Rafidah Othman (Anugerah Meletop Era)
  16. Jurukamera TV Terbaik - Eman Azrin & Daniel Chan (Hip Hoppin Asia The Saga Continues)
  17. Kru Kamera  TV Terbaik - Maestro Dato Johari Salleh (TV2)
  18. Suntingan Rancangan TV Terbaik - Haikal Fadhil (Mail & Sudin Sambut Ramadan)
  19. Audio Rancangan TV Terbaik - Sam Fadil Abdullah (Konsert Akademi Fantasia 2015)
  20. Penerbitan Sukan TV Terbaik - Muhammad Ibrahim (Perlawanan Akhir Piala FA 2015)
  21. Rancangan Agama TV Terbaik - Basirun Othman (Pencetus Ummah S2 EP7)
  22. Dokumentari TV Terbaik - Khuzaimah Yunos (Dengan Basikal Aku Menjelajah Musim 2)
  23. Pengulas TV Terbaik - Sharil Sarapudin
  24. Bicarawara TV Terbaik - Abid Hossein (Sembang Teh Tarik)
  25. Rancangan Kanak-Kanak TV Terbaik - Sarena Mohd Salleh (Lantai Cilik Musim 3 EPS 1)
  26. Animasi Penerbitan Tenpatan TV Terbaik - S. Gana (Estate Boy M2)
  27. Cendawara TV Terbaik - Eean Khoo (Aunty Must Go Crazy)
  28. Pelakon Pembantu Lelaki Drama TV Terbaik - Kodi Rasyeed (Lorong Kecil Ke Syurga)
  29. Pelakon Pembantu Wanita Drama TV Terbaik - Raja Ilya (Lorong Kecil Ke Syurga)
  30. Liputan Berita TV Terbaik - 2000 Prime Talk (Astro AEC)
  31. Laporan Khas Berita TV Terbaik - Awaluddin Abd Ghani (Fasa Baharu Pencarian MH370)
  32. Anugerah Khas Juri - Azlinda Mat Salim (Syawal Tanpamu)